Péče o tetování
Jak se starat o nové tetování
Všechny materiály, které přijdou do kontaktu s tvou kůží, jsou jednorázové, sterilní, bezpečné a prvotřídní kvality.
Pečlivá hygiena a kvalitní péče je klíčová pro dobré zahojení nového tetování.
Na tetování rády dáváme hojivé folie, nejde to ale vždy, a tak zde sepíšeme potřebné informace k oběma variantám.
Všeobecně je dobré, abys alespoň pár dnů od čerstvého tetování měl oblast zakrytou nějakou vzdušnou látkou, aby se tetování netřelo zbytečně o příliš těsnou látku a mohlo v klidu dýchat.
Je důležité si uvědomit, že hojení tetování je individuální proces, který se u každého člověka liší.

Pokud odcházíš s fresh folií, sundej si ji po 3-4 hodinách. V případě, že tetujeme večer a ty spíš v posteli s mazlíčkem nebo pozoruješ, že je tvé tetování "mokré", folii si nech do rána, předejdeš tak zbytečnému zánětu a zašpinění postele.
Tetování omyj vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem, osuš čistým ručníkem, nebo papírovou utěrkou a namaž speciálním hojivým krémem. Vhodný produkt ode mě dostaneš nebo ti ho doporučím. Někomu postačí mazat jednou denně, někdo bude potřebovat tetování namazat vícekrát. Tenká vrstva hojivého produktu nebo přírodního bambuckého másla či krému na bázi kakaového másla udrží pokožku hydratovanou a vláčnou. Tetování zbytečně nepřemazávej. Dej na svůj pocit. Tetování maž po dobu 3-4 týdnů, dokud tetování dokonale nesplyne s kůží.
Pokud jsi na tetování dostal/a hojivou fólii, je dobré ji ponechat až pět dní a ujistit se, že dobře přiléhá. Je možné, že se pod fólií objeví tkáňový mok a přebytečná barva. Nelekej se toho, je to normální součást hojivého procesu. S folii se můžeš sprchovat, jen nezapomeň, že se pod ní se nesmí dostat žádná voda.
Pokud se fólie odlepí dřív nebo začne tetování dráždit, opatrně ji odstraň pod jemným proudem vlažné nebo studené vody a postupuj podle výše uvedených pokynů.
Tetování po odstranění hojivé fólie nepřelepuj, ať dýchá. Pouze v prašném prostředí, doporučuji tetování dočasně zakrýt.
Na co si dát pozor
Tetování si neškrábej ani neloupej. Mohl/a by sis tak tetování zničit nebo infikovat.
Po dobu hojení se vyhni zátěžovým sportovním aktivitám a intenzivní práci, při které se zapotíš, tělo by mohlo inkoust z těla vyplavit. Dále nechoď do bazénů, vířivek, saun, a nikam kde se prokrvuje a rozmáčí kůže. V případě jógy a protahování dej pozor, aby sis tetování nepotrhal/a, vznikly by tak v obrázku nevzhledné jizvičky.
V případě infekce a bolesti je zásadní denně omývat tetování dezinfekčním nebo antibakteriálním mýdlem a nanášet hojivý krém Bepanthen hojivý krém nebo Bepanthen Tattoo, aby se zánět zmírnil. Jakmile zánět odezní, přejdi opět na vhodný krém určený pro hydrataci.
Pokud se ti zdá, že jsi alergický/á na inkoust nebo produkt následné péče, hned se mi prosím ozvi!

Tetování a léto?
Po cca
5-7mi dnech, kdy je tetování zatažené a tvoří se na něm stroupky, je na čase
začít v průběhu dne kromě hydratace používat i opalovací krém. Je důležité mít
na paměti, že opalovací krém nestačí natřít jen jednou za den, ale dle
zvoleného faktoru několikrát denně zopakovat. Nejlépe SPF 50.
Kombinaci
hydratace a SPF mazej, dokud tetování zcela nesplyne s kůží.
Pokud chceš, aby tvé tetování vydrželo dlouhodobě krásné, doporučuji používat
SPF při každém kontaktu se sluníčkem, faktor už může být nižší.